sobota, 6 września 2014

Z ziarenek kawy

Dzisiaj chciałam pokazać obraz a właściwie dwa, które są proste do wykonania. Można kombinować na wiele sposobów, użyć swojej wyobraźni. Jako że kupiłam dużą paczkę kawy w ziarenkach, to nie mogły się zmarnować. Część już wykorzystałam wcześniej przy robieniu drzewka. Moje obrazki są proste, malarzem nie jestem, ale każdy coś tam potrafi narysować czy namalować. 

Tak oto pierwszy kawowy obraz wygląda. Jako że z ziarenek kawy zrobiony to przedstawia... filiżankę kawy.Obraz już zarezerwowany, tylko wysłać trzeba.
Myślę, że świetnie do kuchni będzie pasował. Pierwszy się spodobał to i zamówienie na drugi dostałam, więc do roboty się zabrałam. Tym razem zrobiłam kilka zdjęć jak obraz powstawał, nie jest taki sam jak poprzedni, ale w tym samym temacie.

Zaczęłam od namalowania filiżanki i napisu farbami.

Jak farba wyschła, mogłam przyklejać ziarenka kawy.Gdy już miałam wszystko wyklejone, posmarowałam wszystkie ziarenka klejem. Klej podoklejał jeszcze dokładniej i nadał ziarenkom połysk.

Po wyschnięciu wykonałam jeszcze parę ruchów pędzlem i obrazek gotowy.Materiały, których użyłam:
 • podobrazie malarskie 
 • farby akrylowe i pędzle
 • klej do drewna wikol
 • ziarenka kawy

I jak? Każdy chyba może zrobić podobne,nie jest to takie trudne.

Pozdrawiam, Agnieszka


10 komentarzy:

 1. No no nie wiedziałam, że i takie fajne coś można zrobić z kawy, sama już kiedyś też coś robiłam z ziaren kawy, a ten twój obrazek znakomity:). Przy okazji dalszego przeglądania twoich "włości" też nie pałam sympatią do różu:).

  OdpowiedzUsuń
 2. Miło mi bardzo, dziękuje :) taaa... róż raczej omijam, ale czasem zdarzy mi się go użyć :)
  aaa i DZIĘKUJE BARDZO, jesteś pierwszym obserwatorem mojego bloga ! Postaram się nie zawieść :)

  OdpowiedzUsuń
 3. fajny pomysł na kawowy obrazek :), proponuję wyłączyć moderację komentarzy, bo to odstrasza większość osób, a i tak nie chroni przed niechcianym spamem (to już lepiej w ustawieniach bloga zaznaczyć, że nie pozwala się na komentowanie tzw. anonimom) :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się że się podoba :) i dziękuję za wskazówkę, sprawdzałam w ustawieniach i moderację komentarzy mam cały czas wyłączoną, każdy może komentować, nigdy nie dostałam komentarza do sprawdzenia, pozdrawiam :)

   Usuń
 4. Szybka Gotówka - https://redirect.qxa.pl/YxNh9 - Uzyskaj Szybką Pożyczkę

  OdpowiedzUsuń
 5. 33 yr old Physical Therapy Assistant Courtnay Newhouse, hailing from Maple enjoys watching movies like Stargate and Lapidary. Took a trip to Timbuktu and drives a McLaren F1. mozna zajrzec tutaj

  OdpowiedzUsuń